«СВІТ ОЧИМА ЧОЛОВІКІВ. СЕКРЕТИ ПРИРОДИ»

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 «Жінкам здається все не так, що треба бути ідеальною,

Чоловіки ж відчують страх,

Бо їм бажається 
реальна»

         Психологія жінок та чоловіків, насправді, дуже різна: світогляд, погляди на сімейні стосунки, побутові справи, фінансові питання, вираження думок та прояв почуттів та ін. Ми, нібито, два різні полюси, дві різні планети, дві протилежності, які потрібні один одному, однак не завжди знаємо та вміємо наближуватись та співіснувати разом в гармонії.

          Уявіть собі, що ми з різних світів. У кожному світі раніше була своя мова, свої засоби обміну інформацією, свої способи контактування. І раптом, ці два світи об’єднались, з якихось причин і всім мешканцям світу необхідно стало  жити один з одним поруч, разом. Так, це звучить як казка, але ж насправді, ми до сих пір намагаємось зрозуміти один одного і жити разом в злагоді та любові. Як же це краще зробити? Це питання актуально до сих пір. Розглянемо його.

         Будування вдалих стосунків базується на де кількох речах:

  • потребах кожного з пари;
  • досвіді співвідносин в яких народився і ріс кожен;
  • сприйнятті партнера через провідні репрезентативні системи. Репрезентативна система – це засіб отримання людиною інформації із зовнішнього світу. Вони поділяються на:  ВАК – візуальну, аудіальну, кінеститичну;
  • цінностях партнерів.

         Але, треба зауважити, що з гендерної точки зору, це все буде виглядати по-різному (у чоловіків по-одному, у жінок по-іншому) і якщо, мати це на увазі, то збудувати щасливі відносини буде не складно.

         Основні потреби чоловіків у відносинах наступні:

  • Завойовувати та володіти. Чоловік- це природній мисливець. Здобувати, завойовувати та володіти закладено в його історичних генах. Для кожного чоловіка важливо бути господарем ситуації, сім’ї, своєї жінки. І це в хорошому сенсі. Чоловік, який відчуває владу, особливо після того, як він деякий час намагався завоювати будь-що, або кого: жінку, роботу, посаду та ін. — зможе брати на себе відповідальність, буде спроможний вирішувати складні питання, забезпечувати, берегти, цінувати та бути надійним тилом. Чоловіку подобається, коли жінка, його підтримує, говорить, що вона єдина у нього та дозволяє йому бути сильним, відповідальним главою сім’ї, такою собі «кам’яною стіною».
  • Захищати. Ще з давніх часів, для чоловіка, важливо було реалізовувати свій чоловічий потенціал та потребу в захисті своєї сім’ї, близьких, будинку та народу. Захищаючи інших, чоловік відчуває свою потрібність їм, силу, чоловічу енергію та свою реалізацію. Чоловіку важливо, щоб до нього зверталась жінка по допомогу, це безперечно, буде активувати в ньому радість, відчуття, що йому довіряють та вірять у нього, він потрібен та в ньому бачать дійсно чоловіка. Для такої жінки він зробить все можливе.
  • Щоб слухали та підтримували. Кожному чоловіку потрібен позитивний зворотній зв’язок, підтримка та «вільні вуха». Жінка, яка захоплюється розумом та діями свого чоловіка, підтримує його рішення, з зацікавленістю слухає, що він розповідає і як він це робить, завжди буде обрана. Чоловіки, іноді, як маленькі діти, яким хочеться, щоб їх безумовно кохали та приймали, хвалили та захоплювались ними та їх вчинками.
  • Кохали. Кохання неможливо підробити, воно відчувається емоційно, на запах, на дотик, на слух. Чоловік як звір відчуває, коли його кохають і тоді готовий майже на все. Багато речей зчитується невербально: по очах, по рухах, по дотиках, по мурахах на тілі та поведінці. Отже, щиро кохаючи свого чоловіка, жінка обов’язково отримаєте його прихильність.
  • Довіряти та поважати. Для будь-якого чоловіка дуже важливо, коли йому довіряють та поважають його вибір. Багато жінок ревнують своїх половинок, отже виказуючи їм на недовіру, що дуже ранить чоловіків, в результаті дратує, ображає і віддаляє. Жінка, яка не виказує своїх сумнівів, що до дій чоловіка, буде цінніше для нього, ніж та, що неповажаючі ні його ні себе, може дозволити собі кричати або ображати свого коханого, не довіряючи йому.
  • Хобі, юмор, розваги. Чоловікам завжди потрібна розрядка. У зв’язку з тим, що вони не такі емоційні, як жінки і більш стримують свої емоції та почуття, вони потребують обміну негативних переживань на позитивні. Тому, маючи такі хобі: рибалка, мисливство, спорт, зустрічі з друзями, з якими можна посміятися та розважитись, чоловіки залишаються гармонійними у стосунках, особливо, якщо все це поділяє з ними їх половинки. Жінки підтримуючі такий вибір «розрядки» своїх чоловіків, вважаються для них найціннішими.

         Однак, якщо у чоловіка був попередній негативний досвід, його потреби можуть змінюватись в залежності від цього. І це требі завжди мати на увазі. Якщо так сталося, що чоловік не поспішає зізнаватись Вам у коханні або запрошувати до себе, не поспішайте думати, що він не хоче, можливо, він просто боїться повтору помилок чи травматичного досвіду набутого у своїй родині. У такому випадку, для наближення один до одного потрібен час. Тому, повільне зближення важливе у відносинах, пізнавайте один одного, потреби і цінності, досвід та інтереси, хоббі та уподобання. Чим краще Ви будете розуміти один одного, тим міцніше будуть відносини.

          До речі, є деякі хитрощі або секрети, які можуть допомогти у відносинах. У будь-якої людини є основні три засоби контактування, через які він спілкується з зовнішнім світом та сприймає його: — візуальний, коли кажуть: «любить очима», тобто перше на, що реагує чоловік, це на зовнішність; — аудіальний – «любить вухами», отже слухати, сприймати інформацію на слух; — кінестетичний – якщо, на першому місці стоять дотики, обійми, запах.

Як з’ясувати, який у чоловіка засіб сприйняття жінки? Задати одне питання: «Що для тебе найголовніше у жінці при першому контакті?» Відповідь наддасть Вам підказку. Наприклад: — візуальний: «Як жінка виглядає або її очі, або її волоси, або її груди та ін.», тобто опис зовнішнього вигляду та краси; — аудіальний: «Мені важливо, як вона розмовляє і про що або її голос, або її сміх та ін.», коли є опис звуків, речі, розповіді; — кінестетичний: «Як вона пахне або яка у неї ніжна шкіра, або її довге шовковисте волосся та ін.», отже чутно, що в словах присутні відчуття. З’ясуючи провідний засіб контактування, можна сміливо будувати своє спілкування та відносини спираючись на пріоритетність вибору партнера та враховуючи його інтереси. Жінка, яка поглаждує кінестета, шепоче на вухо аудіалу і шикарно виглядає для візуала, завжди буде «в яблучко».

          Світ в очах чоловіка здається структурованим, логічним, зрозумілим,  в ньому треба діяти, робити, заробляти, ставити та досягати мети і мати за все це винагороду. В чоловічому світі немає місця для натяків, істерик, докорів та зневаги. Достатньо любити своїх чоловіків і сприймати їх такими, які вони є. Тому, що вони найкращі.

З повагою,

кандидат психологічних наук,

Світлана Арефнія

P.S. Стаття надрукована в журналі «НАТАЛІ»

Ваше сообщение отправлено. Менеджер свяжется с вами в ближайшее время.


Отправить заявку